Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie

Paprskovec je původně občanským sdružením založeným v listopadu roku 2010. Zakládající členové jsou zaměstnanci DC Paprsek – Střediska Setkání. Postupně se k nim přidali rodiče a přátelé dětí a mladých dospělých s mentálním a kombinovaným postižením, využívající služeb denního stacionáře a chráněného bydlení Střediska Setkání. Od 1. ledna 2014 se stal Paprskovec po zákonných změnách spolkem.

Paprskovec navazuje na činnost občanského sdružení Cesta Slunce, které změnilo koncem roku 2010 okruh působnosti. Posláním Paprskovce je podpora a integrace dětí/dospělých s mentálním a kombinovaným postižením a jejich rodin do společnosti a zlepšování kvality jejich života.

Jednou z hlavních náplní naší činnosti je snaha zajišťovat odborné a kvalitní vybavení denního stacionáře a chráněného bydlení Sřediska Setkání, např. vozíky, kočárky, speciální lůžka, rehabilitační pomůcky, pomůcky pro polohování, atd. Dále by Paprskovec chtěl pomoci zajistit finanční prostředky na aktivizační činnosti a služby nabízené v denním stacionáři a chráněném bydlení Střediska Setkání, jako je hipoterapie, vodoléčba, rehabilitační plavání v bazénu, které není možné finančně zajistit z rozpočtu a dotací DC Paprsek. Současně by Paprskovec rád spolupracoval s akreditovanými vzdělávacími institucemi na dalším vzdělávání odborníků, klientů a rodičů klientů Střediska Setkání.